Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Android z aplikacjami Microsoftu. Dobre połąc...

Android z aplikacjami Microsoftu. Dobre połączenie?

Samodzielna wymiana domyślnych aplikacji i rozwiązań na alternatywy to już niemal legitymacja Androida. W ten trend wpasował się Microsoft, wydając szereg aplikacji, które mogą zastąpić natywne środowisko tego systemu. Na ich temat pisaliśmy już w przeszłości. Dziś zobaczymy dokładnie, jak bardzo produkty Microsoftu zmieniają oblicze Androida.

Arrow Launcher to alternatywa dla 'stockowego' ekranu głównego w Androidzie. Microsoft nie wprowadził tu bynajmniej ekranu startowego rodem z Windows Phone. Tradycyjny układ ikon został zastąpiony interfejsem podzielonym na 5 sekcji: widżety, ostatnio używane, aplikacje, kontakty i notatki & przypomnienia. Sam pomysł wydaje się trafiony. Podział na kategorie ułatwia wyszukanie konkretnej aplikacji, niemniej jednak całość wygląda na niedopracowaną. Brakuje choćby opcji przeniesienia aplikacji do innych sekcji, zmiany ich uporządkowania czy zmiany kryteriów, obowiązujących w danej kategorii. Na uznanie zasługuje za to menu skrótów, które można przewijać, przeciągając palcem.

Next Lock Screen jest alternatywnym ekranem blokowania, stworzonym w dziale Microsoft Garage. Przyświeca mu prosty cel - wszystkie najważniejsze elementy zebrane w jednym miejscu. Znajdziemy tu szerokie wsparcie dla powiadomień i innych typów informacji, funkcje uczące się zachowań użytkownika (machine learning) i szybkie skróty. Przeciągając palcem w górę ekranu blokady, otworzymy pasek skrótów do aplikacji i ustawień urządzenia, zaś przeciągając w dół, otworzymy panel zabezpieczeń, które pozwolą nam odblokować urządzenie. Next Lock Screen można skonfigurować samodzielnie lub zdać się na ustawienia automatyczne.

Picturesque Lock Screen to jeszcze inna alternatywa dla ekranu blokady. Dzieło autorstwa Microsoft Garage można opisać pokrótce jako "Bing na ekranie blokady". Picturesque oferuje piękne grafiki pochodzące wprost z usługi Bing.com. Aplikacja aktualizuje je codziennie, dlatego ekran naszego smartfona nie będzie już dłużej nudny. Użytkownik może oczywiście zmieniać obrazy tła - do wyboru pozostają obrazy z sześciu ostatnich dni. Równie istotna jest oczywiście sama wyszukiwarka Bing, której sporych rozmiarów pasek znajduje się na samej górze ekranu. Pasek ten może służyć także wyszukiwaniu zawartości w naszym telefonie. Do ekranu można przypiąć inne przydatne widżety, jak choćby powiadomienia, prognozę pogody, wyniki sportowe na żywo (ta funkcja wymaga jeszcze poprawy) czy kontrolki odtwarzacza muzyki.

Wszystkie wspomniane wyżej aplikacje są darmowe i dostępne do pobrania ze sklepu Google Play:
Arrow Launcher, Next Lock Screen, Picturesque Lock Screen.

Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2016, 21:58
2 403
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2016, 21:58
2 403
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.