Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Pro 4 posiada mniejszą baterię niż je...

Surface Pro 4 posiada mniejszą baterię niż jego poprzednik

Niedawno wspólnie zaglądaliśmy do wnętrza Lumii 950 XL. Oczywiście wszystko odbywało się na wideo, udostępnionym przez Kaption LAB. Tym razem od środka zobaczymy wydany dwa dni temu Surface Pro 4. Za dekonstrukcję tabletu odpowiadają twórcy portalu iFixit. Jednym z ciekawszych odkryć jest rozmiar wbudowanej baterii, a dokładniej mówiąc: jej mniejszy rozmiar w stosunku do tej z Surface Pro 3. Okazuje się, że zmniejszone rozmiary wcale nie idą w parze z niższą żywotnością.

iFixit na części rozebrał model z procesorem Core m3, 4 GB pamięci RAM i dyskiem 128 GB. We wcześniejszej generacji Surface Pro bateria miała przed sobą prawdziwe wyzwanie. Jak mówią twórcy portalu, lały się "krew, pot i łzy". Dołączona 5547 mAh bateria była o 9% bardziej pojemna od tej w Surface Pro 4 (5087 mAh). Warto jednak zauważyć, że nowa bateria pokonuje swoją poprzedniczkę w testach na żywotność, nawet pomimo mniejszej pojemności. Idzie to w parze z postępem w dziedzinie miniaturyzacji procesora od Intel oraz wyjątkowo szczupłym designem Surface Pro 4 i - bliźniaczo - Surface Book.

Obok kwestii baterii iFixit dokonał też kilku innych ciekawych odkryć, wliczając w to możliwość odłączenia dysku SSD, trudny do usunięcia wyświetlacz, nasmarowanie zawiasów i nie tylko. "To coś, czego nie spotykamy zbyt często - smar! Zawiasy w podstawce Pro 4 są nasmarowane, by zaspokoić wasze komputerowe potrzeby transformacji. Tylko postarajcie się, by nie wpadły tam żadne kłaczki, sierść zwierzęcia czy piasek..." - pisze iFixit. Autorzy poszli nawet o krok dalej, prześwietlając całe urządzenie (i same zawiasy) rentgenem. Najciekawsze zdjęcia znajdziecie w galerii powyżej.

Ogólny wynik "reperowalności" Surface Pro 4 jest słaby i wynosi zaledwie 2 punkty na 10 możliwych. Oznacza to, że samodzielna naprawa tabletu jest praktycznie niemożliwa. Nawet jeśli posiadamy pewne zdolności serwisanckie, wybranych podzespołów nie włożymy z powrotem bez oryginalnych części, które przy rozbiórce ulegają uszkodzeniu. Jeśli więc Wasz tablet uległby awarii, najlepszym wyjściem będzie oddanie go do autoryzowanego punktu naprawy.

Krzysztof Sulikowski
28 października 2015, 21:07
2 002
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 października 2015, 21:07
2 002
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.