Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Hej, Cortana! Asystentka usłyszy nas w Androi...

Hej, Cortana! Asystentka usłyszy nas w Androidzie

Choć prace nad przeniesieniem Cortany do urządzeń z Androidem trwają już od dawna, pierwsza publiczna beta ukazała się dopiero w sierpniu tego roku. Asystentka otrzymała funkcję "Hey, Cortana", dostępną w Windows 10 i niektórych smartfonach Lumia. Wypowiedzenie tej frazy uruchamia tryb nasłuchiwania - Cortana oczekuje na nasze polecenia lub zapytania do wyszukiwarki.

Ponieważ Cortana nie jest w pełni zintegrowana z systemem Android (działa jako odrębna aplikacja), funkcja "Hey, Cortana" działa inaczej niż "OK Google". W telefonach z Windows asystentka działa bez ograniczeń w dwóch trybach: gdy aplikacja jest włączona oraz gdy telefon pozostaje zablokowany. "Hey, Cortana" dedykowana jest właśnie temu drugiemu trybowi. Opcja wprawdzie działa już w Androidzie, tym niemniej zakres jej możliwości jest ograniczony.

Cortana. Źródło: http://www.technobuffalo.com

Przykładowo podczas testów na LG G4 z systemem Android 5.1 asystentka nie rozpoznawała poprawnie niektórych poleceń, nawet gdy aplikacja była włączona. Kiedy Cortana działa w tle, funkcja rozpoznawania mowy działa sporadycznie, zwłaszcza gdy w tle działa równocześnie nasłuchiwanie "OK Google". Z założenia funkcja pozwala na wydawanie poleceń Cortanie, nawet gdy telefon jest zablokowany. W rzeczywistości wymaga to jeszcze dopracowania. Nie bez powodu Cortana dla Androida figuruje jako Beta. Asystentka - gdy uruchomimy jej aplikację - potrafi wykonać większość operacji, znanych z Windows Phone 8.1 i Windows 10: utworzyć przypomnienia w kalendarzu, ustawić alarm, sprawdzić wyniki sportowe, wyświetlić prognozę pogody etc. Cortana dla Androida jest znacznie bardziej użyteczna, gdy jednocześnie korzystamy w niej np. na naszym PC z Windows 10.

Funkcja "Hey, Cortana" dostępna jest w najnowszej wersji Cortany dla Androida (1.0.0.289). Aplikację w wersji beta pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 16:09
1 644
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 16:09
1 644
OdsłonyKomentarze

A może by tak wreszcie wersja "Hej Kortana" - czyli po polsku....
A., 26 października 2015, 18:39
jesteśmy ZA ;)
KS, 26 października 2015, 21:57

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.