Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wypuścił lekką aplikację notatnika ...

Microsoft wypuścił lekką aplikację notatnika na Androida

Wieloplatformowa strategia Microsoftu w ostatnich miesiącach dała swój wyraz z kilkunastu aplikacjach na Androida i iOS. Niedawno pojawiły się doniesienia o pracach nad aplikacją Dialer, która ma szansę zastąpić wbudowaną w Android funkcję Telefon. Inne alternatywy to apka Send, łącząca funkcje poczty e-mail i szybkiego komunikatora, oraz Arrow Launcher, znajdująca się obecnie w fazie zamkniętych testów beta nakładka na standardowy interfejs Androida. Nowa propozycja Microsftu to lekka aplikacja do szybkiego sporządzania notatek.

Aplikacja o nazwie Parchi powstała w dziale Microsoft Garage. Od razu więc wiemy, że możemy nastawić się na eksperymentalny charakter programu. Z drugiej strony Microsoft ma już w tym zakresie spore doświadczenie. OneNote stanowi bowiem jedną z najważniejszych aplikacji do sporządzania notatek na wielu platformach. Parchi został jednak pomyślany nieco inaczej. "Nosisz notatnik razem ze swoim telefonem czy laptopem? Nadal spisujesz numery telefonów na karteczkach, a następnie o nich zapominasz? Wciąż zapisujesz w pamięci filmy, które musisz obejrzeć?" - pytają twórcy aplikacji. Jeśli tradycyjne formy notowania zawodzą, Microsoft ma dla nas rozwiązanie. Parchi (pur-chih) to słowo w języku hindi, oznaczające małe karteczki do zapisywania szybkich/krótkich notatek.

Parchi Parchi Parchi

Czym więc Parchi różni się od dobrze znanego nam OneNote? Aplikacja jest przede wszystkim lżejsza i skoncentrowana na zapisywaniu szybkich notatek na bieżąco. Notatki są raczej niewielkie i niezbyt skomplikowane. Możemy je sporządzać bez konieczności odblokowania telefonu. Wystarczy zacząć pisanie lub zrobić zdjęcie, a zapisze się ono w Parchi. Każdy wpis możemy oznaczyć tagiem i kolorem, ustawić przypomnienie lub dodać do ulubionych. Aplikacja umożliwia następnie łatwe sortowanie notek i ich szybkie wyszukiwanie. Przykład zastosowania? "Znajdź szybko swoją notkę, pojedynczo klikając wyszukiwanie #tag. Następnie przypnij swoją listę zakupów do ekranu blokady, by mieć do niej łatwy dostęp".

Aplikację Parchi - Quick notes & lists pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
21 października 2015, 16:57
2 276
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 października 2015, 16:57
2 276
OdsłonyKomentarze

appka nie jest dostępna w PL
maciek, 25 października 2015, 12:33

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.