Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Testowy patch trafił "przypadkiem" do Windows...

Testowy patch trafił "przypadkiem" do Windows Update w Windows 7

Użytkownicy systemu Windows 7 już kilkanaście godzin temu mogli zauważyć nietypowe działanie Windows Update. Istotnie, komunikat o aktualizacji prezentuje się wyjątkowo podejrzanie. Powstały nawet obawy, że usługa padła celem ataku hakerów. Microsoft uspokaja - nie doszło do żadnego ataku. Dziwne komunikaty w Windows Update to efekt pomyłkowego udostępnienia testowej aktualizacji.

Już sama nazwa udostępnionego uaktualnienia wzbudza niepokój, składa się bowiem z ciągu przypadkowych znaków. Nie mniej podejrzane są jej opisy, komunikaty o błędach oraz o konieczności ponownego uruchomienia komputera czy adresy URL, pod którymi znajdziemy więcej informacji. Jeden z nich zawiera ciąg znaków "https://hckSLpGtvi". Nie przypomina to raczej stron, hostowanych przez Microsoft. Nietypowe są także domeny adresów: .gov, .edu i .mil. Użytkownicy błyskawicznie przesłali zgłoszenia na forum Microsoft Community. Wątek poświęcony trefnej aktualizacji ma w chwili publikacji tego wpisu już 37176 odsłon.

Windows Update

Aktualizacja trafiła prawdopodobnie jedynie do użytkowników konsumenckich edycji Windows 7. Nie przesłano zaś żadnych zgłoszeń ze strony użytkowników wersji Enterprise, korzystających z Windows Server Update Services (WSUS). W większości przypadków proces instalacji kończył się niepowodzeniem. Według jednego z forumowiczów aktualizacja zainstalowała się na jego komputerze, powodując ustawiczne wysypywanie się systemu i jego "zabicie" [sic!]. Nie jest jasne, jaka była zawartość aktualizacji, ani czy dokonała ona jakichkolwiek zmian w plikach systemowych Windows 7.

Microsoft jest świadomy problemu i pracuje nad poprawkami. Rzecznik firmy przyznał, że mamy do czynienia z "niewłaściwie opublikowaną aktualizacją testową". Ma ona zostać usunięta z Windows Update w ciągu najbliższych godzin.

Krzysztof Sulikowski
1 października 2015, 02:01
3 360
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 października 2015, 02:01
3 360
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.