Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nadchodzący Surface Pro 4 to przede wszystkim...

Nadchodzący Surface Pro 4 to przede wszystkim mocna grafika

Po tym jak Microsoft zmuszony był dokonać znacznej restrukturyzacji całego pionu smartfonów korporacji, firma postanowiła, że zamiast zaspokajać rynek coraz to bardziej wyszukanymi modelami marki Lumia skupi się jedynie na kilku reprezentatywnych modelach rocznie, które będą niejako stanowić wzór do naśladowania dla pozostałych producentów podobnych urządzeń. Jak mniej więcej miałoby to wyglądać możemy dziś podpatrzeć na przykładzie tabletów z serii Surface Pro.

Te przynoszące niegdyś (wraz z niezbyt udaną serią urządzeń ARM) setki milionów dolarów strat tablety są w swojej obecnej, trzeciej już generacji jednymi z najbardziej rozchwytywanych i chwalonych urządzeń typu 2-w-1 na rynku. Co więcej, tablety są na tyle udane, że pozostali konkurenci, w tym Google ze swoim Pixel C i Apple z tabletem iPad Pro, dosłownie kopiują w swoich produktach rozwiązania zaimplementowane w Surface Pro 3.

Popularność tego, jak to się dziś określa, lapletu wkrótce może wzrosnąć jeszcze bardziej, a to za sprawą kolejnej, czwartej już generacji urządzeń Surface Pro 4, których oficjalna premiera ma mieć miejsce na zaplanowanej na 6 października konferencji Microsoftu. I choć oficjalnych informacji na ich temat na razie nie uświadczymy, to już teraz możemy Wam wyjawić nieoficjalne szczegóły, które powoli zaczynają wydostawać się na światło dzienne za sprawą anonimowych, lecz dobrze poinformowanych osób z otoczenia korporacji.

Przede wszystkim nowa hybryda Surface Pro 4 ma być dostępna w dwóch wariantach. Pierwszy to model z 12-calowym ekranem o rozdzielczości QHD, której zastosowanie ponoć wymusiło na producencie ograniczenie rozmiaru ramki wokół wyświetlacza. Drugi to 14-calowiec, prawdopodobnie z jeszcze wyższą rozdzielczością. Budowa obu modeli ma być bardzo zbliżona do obecnych urządzeń Surface Pro 3, co zapewnić ma kompatybilność z większością, jeśli nie ze wszystkimi akcesoriami dla bieżącej generacji Surface. Spekuluje się także, że Microsoft wyda na rynek warianty 'czwórki' z 8 GB i 16 GB pamięci RAM, a należy się spodziewać, że wszystkie modele wyposażone będą w odpowiednie funkcje sprzętowe wymagane do obsługi nowych funkcji Windows 10, w tym przykładowo kamerę 3D dla uwierzytelniania wizualnego Windows Hello.

Zastosowanie w nadchodzących Surface nowej architektury Skylake Intela standardowo wydłużyć ma czas działania urządzenia na baterii przy jednoczesnym zwiększeniu jego ogólnej mocy obliczeniowej. Jak się jednak okazuje, największy wzrost osiągów tyczyć się ma zintegrowanego układu graficznego Intel 530 HD, który względem układu zastosowanego w Surface Pro 3 ma cechować się ponoć dwukrotnym wzrostem wydajności. Jeśli wzrost ten faktycznie będzie miał swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, po Surface czwartej generacji moga sięgać już nie tylko klienci biznesowi, ale też wybrani miłośnicy gier komputerowych.

Na ile przedstawione tu informacje faktyczne są prawdziwe okaże się już 6 października, kiedy to Microsoft zaprezentuje nam nowe urządzenia Windows 10, w tym wspomniane tablety Surface Pro 4, następcę opaski Microsoft Band, oraz to, co dla wielu chyba najważniejsze, a mianowicie dwa nadchodzące flagowe modele smartfonów marki Lumia - 950 Talkman i 950 XL Cityman.

Krzysztof Kapustka
30 września 2015, 15:17
1 575
Odsłony
Krzysztof Kapustka
30 września 2015, 15:17
1 575
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.