Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak działa Surface Hub? Microsoft opublikował...

Jak działa Surface Hub? Microsoft opublikował wprowadzające wideo

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca z wielkim ekranem dotykowym? Microsoft wypuścił krótkie wideo, na którym zaprezentowano kilka zastosowań Surface Hub. Zobaczymy, że urządzenie jest nie tylko 84-calową kopią Surface Pro czy inteligentnym telewizorem, który może stanowić centralny punkt każdej sali konferencyjnej.

Jak używać Surface Hub? Gdy na ekranie zobaczymy komunikat o spotkaniu, stukamy w ekran, by zalogować się do niego lub wybrać inny rodzaj sesji - konferencję, funkcję tablicy lub nawiązanie połączenia z innymi urządzeniami. Surface Hub działa pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Windows 10 ze specjalnie przygotowanym interfejsem. Na ekranie rozmowy wyszukujemy kontakty, które zapraszamy do wideokonferencji. Przycisk połączenia pozwala na współpracę z innymi urządzeniami. Surface Hub może pełnić rolę projektora. Urządzenie wejścia możemy podłączyć za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu technologii Miracast. Komunikacja działa tu w obie strony: możemy przesyłać obraz z komputera PC, a Surface Hub pełnić będzie rolę projektora. Z drugiej strony dokonywane na ekranie Surface Hub zmiany będą synchronizowane z dokumentem, znajdującym się fizycznie na komputerze PC. Jak podkreśla Microsoft, za bezprzewodową obsługę tej funkcji odpowiada Windows 10.

Zmodyfikowana wersja Windows 10 (której nazwa nie została jeszcze ujawniona) nie ogranicza się do kilku wybranych funkcji, jak w przypadku niektórych edycji IoT. Użytkownik może w trakcie konferencji uruchamiać aplikacje i współdzielić ekran. Po zakończeniu konferencji wszystkie pliki i dane zostaną usunięte z pamięci Surface Hub, by chronić prywatność jej uczestników. Właściciel ekranu powinien więc zapisać wszystkie potrzebne dane jeszcze przed zamknięciem sesji. Gdy tego dokona, może stuknąć opcję "Gotowe".

Pojawienie się instruktażowego wideo już teraz może wydawać się nieco zaskakujące, bowiem Surface Hub wciąż nie został wypuszczony na rynek. Z uwagi na opóźnienia w produkcji premiera urządzenia została przewidziana na styczeń 2016 r. Do tego czasu Microsoft zamierza zwiększyć produkcję i zoptymalizować kanały dystrybucji, by zapewnić jednakowy dostęp do produktu dla wszystkich zainteresowanych.

Krzysztof Sulikowski
7 września 2015, 23:59
2 051
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 września 2015, 23:59
2 051
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.