Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Niewykluczone, że doczekamy się znacznie więk...

Niewykluczone, że doczekamy się znacznie większych tabletów Surface

Choć o pracach korporacji Microsoft nad następcą tabletu Surface Pro 3 mówi się już od dobrych kilku miesięcy, jak na razie firma nie ujawniła żadnych konkretnych informacji na temat tego urządzenia. Zamiast tego kolejnym aktualizacjom ulegają bieżące wersje tabletów Surface, zaś nam w kwestii nadchodzącego Surface Pro 4 serwowane są tylko i wyłącznie pochodzące w większości z anonimowych źródeł spekulacje.

Jedna z takich plotek pochodzi z serwisu Digitimes. Z opublikowanego tam tekstu Monici Chen i Aarona Lee wynika, że Microsoft (podobnie jak Apple) ma w planach produkcję dużych tabletów lub urządzeń 2-w-1 o przekątnej ekranu większej niż 12 cali. Urządzenia ta miałyby trafić do sektora biznesowego.

Digitimes nie jest co prawda uznawany za wiarygodne źródło informacji, ale biorąc pod uwagę, że nadchodzący Surface Pro 4 spodziewany jest jako tablet o przekątnej ekranu równej 12 cali, Microsoft rzeczywiście może chcieć wprowadzić na rynek biznesowy jeszcze większe urządzenia. Jak piszą autorzy wspomnianego artykułu, w miarę jak popyt na tablety słabnie, dostawcy tych urządzeń dostosowują swoje strategie dla tworzonych przez siebie produktów. Apple i Microsoft oboje planują produkcję tabletów lub urządzeń 2-w-1 z wyświetlaczami o przekątnej większej niż 12 cali, zaś Asustek Computer i Samsung Electronics wydają niedrogie i bogate w specyfikacje modele. Z kolei HP, Acer i MSI skupiają się dziś na tabletach przeznaczonych dla przemysłu.

Kierując się wstępnymi komentarzami użytkowników, tablet o tak dużej przekątnej ekranu mógłby zostać ciepło przyjęty przez rynek, zwłaszcza jeśli zwiększenie rozmiaru całego urządzenia pozwoliłoby na zmniejszenie obecnych rozmiarów ramki wyświetlacza. Część z klientów chętnie widziałaby z kolei Surface o przekątnej 15,6 cali, którym bez chwili namysłu zastąpiliby oni swoje obecne laptopy.

Tak czy inaczej, są to tylko i wyłącznie niczym nie potwierdzone spekulacje. Nam pozostaje teraz czekać na kolejną, czwartą już generację tabletów Surface, których prawdopodobna specyfikacja techniczna, również w formie nieformalnych doniesień, została zasugerowana pod koniec kwietnia.

Krzysztof Kapustka
21 lipca 2015, 18:58
1 750
Odsłony
Krzysztof Kapustka
21 lipca 2015, 18:58
1 750
OdsłonyKomentarze

Ja właśnie czekam na takiego tableta. Pracowałem na androidzie i powiedziałem sobie, NIGDY WIĘCEJ.
Kuba, 21 lipca 2015, 21:03

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.