Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Pro 3 najbardziej wydajnym tabletem n...

Surface Pro 3 najbardziej wydajnym tabletem na rynku

Brytyjska niezależna organizacja Which?, która na co dzień zajmuje się informowaniem konsumentów o przysługujących im prawach oraz doradza im w kwestiach zakupowych, przeprowadziła niedawno test wydajności najpopularniejszych na rynku modeli tabletów.

Jak wyjaśnia Which?, do przeprowadzenia testu wykorzystano znane na szeroką skalę oprogramowanie Geekbench, w ramach którego procesory urządzeń poddawane są obciążeniom roboczym symulującym rozmaite zadania rzeczywiste. Uzyskane w ten sposób wyniki liczbowe pozwoliły w dość prosty sposób sporządzić ranking wydajności dziesięciu popularnych modeli tabletów, wśród których znalazły się: Amazon Kindle Fire HDX 8.9 2014, Apple iPad Air 2, Apple iPad Air 32GB (Wi-Fi), Apple iPad Mini 3, Asus MEMO Pad 7 ME572C, Google Nexus 9, Microsoft Surface Pro 3 128GB i5, Samsung Galaxy Tab Pro 10.1, Samsung Galaxy Tab S 10.5 oraz Tesco Hudl2.

Jak zatem wypadły powyższe tablety? Na trzecim miejscu uplasował się Nexus 9 od Google, który nie tylko może poszczycić się wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości czy aparatem 8 MP, ale też zdaje się być najwydajniejszym tabletem działającym na systemie Android. We wspomnianym teście wydajnościowym produkt ten uzyskał dokładnie 3537 punktów.

Drugie miejsce zajął Apple iPad Air 2 z punktacją na poziomie 4046, który pod względem szybkości znacznie wyprzedza swoich wolniejszych konkurentów. Tu raczej niespodzianki nie ma, jako że ceny sprzętu Apple mają zazwyczaj swoje odzwierciedlenie w jego wydajności. Niestety, jak pokazał test grupy Which?, sytuacja ta nie zawsze ma miejsce - tablet iPad Mini 3, którego najtańszy model kosztuje na Wyspach ponad 300 funtów, dał się wyprzedzić produktowi Hudl2 sygnowanemu marką Tesco, dostępnemu w cenie 99 funtów. Co więcej, wydajność mini tabletu Apple (1790 punktów) była prawie trzy razy mniejsza od wydajności zwycięzcy całego testu, którym niewątpliwie został Surface Pro 3.

Microsoft Surface Pro 3 nie tylko zdołał w tym teście pokonać, ale też znacznie oddalił od siebie wszystkich pozostałych rywali, uzyskując wynik końcowy na poziomie 5069 punktów. Jak podaje Which?, Pro 3 jest szybszy od swojego bezpośredniego konkurenta o około 20% i zdecydowanie szybszy od pozostałych flagowych modeli Apple, Google i Amazona. Co więcej, testowany tu model Surface nie był wcale najszybszym dostępnym wariantem tego urządzenia. Uwzględniona w teście wersja Surface oferuje procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz magazyn danych o pojemności 128 GB.

Jak przyznają sami testerzy z Which?, szybkość to jednak nie wszystko i konsumenci przy zakupie danego urządzenia bardzo często kierują się jego pozostałymi parametrami, w zależności od interesującego ich zastosowania produktu. Osoba chcąca zakupić przystępny cenowo 8-calowy tablet nie koniecznie szukać będzie urządzenia o najwyższej wydajności, zaś profesjonalistów chcących wykorzystać całkowity potencjał takiego produktu z pewnością interesować będą urządzenia z najwyższej półki. W tym ostatnim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być właśnie lider zestawienia - Surface Pro 3.

Poniżej znajdziecie wyniki wydajności uzyskane przez każde z przetestowanych urządzeń:

 1. Microsoft Surface Pro 3 128GB i5: 5069
 2. Apple iPad Air 2: 4046
 3. Google Nexus 9: 3537
 4. Amazon Kindle Fire HDX 8.9 2014: 3060
 5. Apple iPad Air 32GB wi-fi: 2687
 6. Samsung Galaxy Tab Pro 10.1: 2650
 7. Samsung Galaxy Tab S 10.5: 2594
 8. Asus MEMO Pad 7 ME572C: 2351
 9. Tesco Hudl 2: 2084
 10. Apple iPad mini 3: 1790

Krzysztof Kapustka
12 czerwca 2015, 21:51
1 713
Odsłony
Krzysztof Kapustka
12 czerwca 2015, 21:51
1 713
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.