Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface 3 pod kontrolą Windows 10?

Surface 3 pod kontrolą Windows 10?

Według nieoficjalnych źródeł, Windows 10 ma się pojawić już za kilka tygodni. Biorąc to pod uwagę, serwis Neowin postanowił sprawdzić, jak najnowsza wersja systemu sprawuje się na sprzęcie oferowanym przez Microsoft. W pierwszej kolejności przetestowano działanie Windowsa 10 na Surface 3.

Na początku należy zaznaczyć, że osoby wymagające od oprogramowania i sprzętu stabilnego działania powinny póki co pozostać przy Windows 8.1. Wersja testowa Windows 10 posiada akceptowalny poziom stabilności, ale nie jest on na tyle wysoki, aby używać systemu na maszynach produkcyjnych.

Proces aktualizacji z Windowsa 8.1 do najnowszej wersji Windowsa 10 na urządzeniu Surface 3 trwa około 3 godzin. Całość jest realizowana przy pomocy specjalnego narzędzia od Microsoftu, które umożliwia instalację uaktualnienia. Na proces aktualizacji składają się dwa istotne punkty. Pierwszym z nich jest instalacja właściwego systemu - w tym przypadku Windows 10 - i trwa on do 2 godzin. Drugi zajmuje około godziny i dotyczy uaktualnienia Windowsa 10 do najnowszej dostępnej kompilacji.

Office iOS

Porównując czas aktualizacji do innych dostępnych na rynku systemów można uznać, że jest on stosunkowo długi. Nie należy jednak zapominać, że opis dotyczy sprzętu, którego procesor jest pozbawiony aktywnego chłodzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno brak hałasu, natomiast wadą duże ograniczenie wydajności. Procesor musi sam siebie ograniczać w celu obniżenia temperatury.

Po pierwszym uruchomieniu najnowszej kompilacji Windowsa 10 na Surface 3 można dostrzec kilka błędów, ale żaden z nich nie jest na tyle poważny, aby powrócić do Windowsa 8.1. Sterowniki zdają się nie sprawiać większych problemów, aczkolwiek czasami po zalogowaniu ekran robi się niebieski. Należy wówczas wcisnąć przycisk zasilania i problem znika. Warto zaznaczyć, że klawiatura Type Cover cieszy się pełnym wsparciem. Czasami można również natrafić na losowo wyłączające się aplikacje.

Przed aktualizacją do najnowszej kompilacji Windowsa 10 należy koniecznie zadbać o kopię zapasową danych. Ponad to proces instalacji może się różnić w zależności od urządzenia.

Piotr Maciejko
27 kwietnia 2015, 17:37
1 805
Odsłony
Piotr Maciejko
27 kwietnia 2015, 17:37
1 805
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.