Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Xiaomi Mi4 - smartfon z Androidem pod kontrol...

Xiaomi Mi4 - smartfon z Androidem pod kontrolą Windows 10

Niecałe dwa tygodnie temu Microsoft ogłosił nowe intrygujące partnerstwo z największym producentem smartfonów w Chinach, Xiaomi. Obie firmy współpracują, aby pozwolić użytkownikom MI4 - smartfona z Androidem - zainstalować system Windows 10. Być może ostatecznym celem tej współpracy będzie opracowanie "uniwersalnego" sposobu na zainstalowanie systemu Windows 10 na dowolnym urządzeniu z systemem Android.

Microsoft - jak przyznaje - spodziewa się, że "pakiet Windows 10 ROM" zostanie udostępniany dla MI4 "w najbliższych miesiącach". Xiaomi wdrożył obraz systemu operacyjnego do swojego urządzenia jeszcze w zeszłym miesiącu, niemniej jedynym tego dowodem było zdjęcie dość kiepskiej jakości. Dziś możemy przyjrzeć się MI4 z Windows 10 nieco dokładniej. Wszystko za sprawą filmu, który opublikowano na blogu WindowsBlogItalia.

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać na Windows Phone 8.1. Jeśli jednak spojrzymy z bliska, dostrzeżemy nową funkcję (zwaną potocznie nubbin) na klawiaturze ekranowej, która ułatwia przewijanie tekstu. Jest to funkcja, która pojawiła się dopiero w Windows 10 Mobile, dlatego z całą pewnością nie jest to Windows Phone. Film pokazuje też, że mobilny Windows 10, zainstalowany na MI4, reaguje na przyciski sprzętowe, dedykowane systemowi Android. Może to wskazywać, że owe przyciski zostały przemapowane, by współpracowały ze środowiskiem Windows.

Być może jest jeszcze dziś za wcześnie, by jasno odpowiedzieć na pytanie, czy do uruchomienia Windows 10 na smartfonach z Androidem niezbędna będzie ingerencja producenta, czy też też firmy opracują sposób, umożliwiający użytkownikom samodzielną instalację systemu. Microsoft najprawdopodobniej porzucił już myśl o współpracy z firmą Cyanogen, dlatego też możliwość swobodnej migracji z jednego systemu na inny wydaje się szczególnie istotną kwestią.

Krzysztof Sulikowski
2 kwietnia 2015, 19:26
2 060
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 kwietnia 2015, 19:26
2 060
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.