Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Łatki z marcowego Patch Tuesday mogą sprawić ...

Łatki z marcowego Patch Tuesday mogą sprawić problemy

Patch Tuesday przyniósł w tym miesiącu kilka aktualizacji m. in. dla Windows 10: Technical Preview, przeglądarki Internet Explorer oraz tabletów Surface Pro 3 i Surface RT. Ich instalacja i użytkowanie nie powinny sprawiać kłopotów. Niestety nie można powiedzieć tego samego o jednej z 14 aktualizacji zabezpieczeń, przeznaczonych dla systemu Windows 7 i Windows Server 2008 R2.

Wielu użytkowników zgłosiło poważny problem z aktualizacją KB3033929, która dotyczy wsparcia algorytmu kryptograficznego SHA-2 dla wspomnianych systemów. Głosy poszkodowanych użytkowników można znaleźć na forum pomocy technicznej Microsoft. W niektórych przypadkach łatka nie może zostać zatwierdzona przez system, przez co wpada on w pętlę, uniemożliwiającą ponowne zalogowanie. "Mam problemy z aktualizacją KB3033929, pochodzącą z wtorkowego zestawu poprawek. Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu komputera, konfiguracja podczas ładowania systemu się nie udaje i Windows rozpoczyna ponowną konfigurację i restartuje się. Proces ten powtarza się od nowa kilka razy, nim ewentualnie uda się załadować Windows." - pisze jeden z użytkowników systemu Windows 7.

Patch Tuesday

Choć do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Microsoft, jeden z forumowiczów najprawdopodobniej znalazł przyczynę usterki. Użytkownik ten zasugerował, że ma to związek z programem rozruchowym GRUB. Rozwiązaniem miałoby być tymczasowe ustawienie w BIOS partycji Windows jako domyślnej dla rozruchu.

Jeśli powyższy sposób nie zadziała, zalecamy przejść do Windows Update w Panelu Sterowania, odnaleźć aktualizację KB3033929, a następnie wybrać opcję "Ukryj tę aktualizację". Jeśli napotkacie na inne problemy ze wspomnianą łatką, możecie poszukać rozwiązania na forum Microsoft Technet.

Krzysztof Sulikowski
13 marca 2015, 15:03
3 682
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 marca 2015, 15:03
3 682
OdsłonyKomentarze

U mnie podczas aktualizacji automatycznej nie miałem żadnych problemów z instalacją i brak jest jakich kolwiek problemów z ponownym rozruchem komputera i brak problemów z czym kolwiek wszystko działa jak należy mój system to Windows 7 - 32bitowy .
marekszym, 15 marca 2015, 13:17
dwie laty kb3021952 i kb 3032359 instalują się non stop
lec, 15 marca 2015, 17:22

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.