Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wykupił producenta Surface Pen

Microsoft wykupił producenta Surface Pen

Microsoft przejął izraelską firmę N-trig - twórcę technologii cyfrowego pióra, dołączanego w zestawie do Surface Pro 3. Jak donoszą źródła, transakcja opiewała na sumę ponad 200 mln dolarów. Jeśli dodamy do tego przejęcie Acompli (200 mln) i Sunrise (100 mln), okazuje się, że tylko w ostatnich miesiącach firma z Redmond zainwestowała w zewnętrzne technologie ponad pół miliarda dolarów.

Większa część załogi N-trig, liczącej w sumie 190 pracowników, przejdzie do Microsoft Israel i stanie się częścią nowo utworzonego centrum badawczo-rozwojowego. Firma znacząco rozwinęła się w ostatnich latach, dostarczając na rynek 1,3 mln cyfrowych piór w pierwszej połowie 2014 r. To trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Microsoft, posiadający wówczas 6,1% udziałów N-trig, na podstawie zawartej w zeszłym roku umowy dołącza pióra N-trig do tabletów Surface Pro 3. Innymi klientami producenta z Izraela są m.in. Sony, Fujitsu, HP czy Lenovo.

Tablet PC is super cool.

Kilka dni temu na łamach The Wall Street Journal ukazał się wywiad z Panosem Panay - wiceprezesem działu Microsoft Surface. Twierdzi on, że firma "zaobserwowała zmasowany wzrost użycia pióra, zwłaszcza w kontekście nieprzerwanej integracji z OneNote.". Do kogo skierowany jest Surface Pen? "Są trzy powszechne zastosowania. Jedną [grupę] stanowią artyści i twórcy - wszyscy od animatorów, po projektantów. Druga grupa to ludzie, tworzący szybkie notatki. I wreszcie ci, którzy zapisują większe ilości tekstu i prozy." Jak zapowiada Panay, pióro (którego zdecydowanie nie chce nazywać rysikiem) zyska znacznie wyższy poziom integracji w Windows 10. W wywiadzie przywołano też kwestię doświadczenia użytkownika. Wielu posiadaczy Surface Pen nadal ma wrażenie "pisania po szkle". Według Panaya ma się to zmienić. Microsoft opracowuje bowiem nowe metody wprowadzania pisma odręcznego, by stało się ono bardziej naturalne i zaczęło przypominać pisanie na papierze.

Czy czeka nas kolejna rewolucja? Oliwy do ognia dolał w niedawnym wywiadzie CEO Microsoftu, Satya Nadella. Twierdzi on, że tradycyjne atramentowe pióra wkrótce odejdą w niepamięć. Być może pozwoli na to przejęcie technologii N-trig i wciąż niezapowiedziany jeszcze Surface Pro 4.

Krzysztof Sulikowski
13 lutego 2015, 18:02
2 288
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 lutego 2015, 18:02
2 288
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.