Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kampania promocyjna Surface'a skierowana do p...

Kampania promocyjna Surface'a skierowana do posiadaczy MacBooków

Nowa kampania 'Switch to Surface' wykorzystuje media społecznościowe, by dotrzeć do użytkowników platformy Mac. Nie jest to do końca nowe zagranie. Od początku Surface Pro 3 porównywany był do MacBooka Air, nie wspominając już o ciągnącej się latami rywalizacji 'Mac vs PC'...

Tym razem firma z Redmond bezpośrednio doradza posiadaczom MacBooków, jak mogą 'przerzucić się na Surface'a'. Specjalnie przygotowana strona oferuje cztery poradniki: jak zacząć swoją przygodę z Windows, pytania i odpowiedzi dla użytkowników MacBooków, przenoszenie danych do Surface Pro 3 oraz używanie Surface Pro 3 z iPhonem, iCloud i iTunes. Parę dobrych lat temu Apple uruchomił bardzo podobną stronę, która korzystała z tej samej retoryki, by przekonać użytkowników PC do przejścia na komputery Mac.

Surface Pro 3

Microsoft odbija piłeczkę po raz kolejny. Batalia 'Mac vs PC' trwa bowiem od wielu lat i rozwija się na wielu frontach. Obie firmy nie przebierają przy tym w środkach. Kilka miesięcy temu Microsoft wyśmiewał możliwości MacBooków, a wkrótce potem także Siri - największą konkurentkę Cortany. Która firma zyskuje więcej na tych potyczkach? To pozostaje zagadką. Microsoft nie przedstawia oficjalnych wyników sprzedaży żadnego z modeli Surface, niemniej jednak wartość całego biznesu tabletowego firmy szacowana jest na miliard dolarów.

Pro 3 dostępny jest w sprzedaży od przeszło sześciu miesięcy, zbierając w tym czasie wiele pochlebnych recenzji. Myślicie, że zdoła to przekonać użytkowników MacBooków do 'przełączenia się' na hybrydę od Microsoftu?

Portal
20 grudnia 2014, 22:15
1 680
Odsłony
Portal
20 grudnia 2014, 22:15
1 680
OdsłonyKomentarze

Trudno powiedzieć. Prawda jest raczej taka, że przyzwyczajamy się do środowiska. Ja pracuję na produktach Microsoftu od początku, począwszy od DOS-a. Tak że mnie trudno by było przekonać do MAC-a :) Trochę mnie irytują pseudoergonomiczne zagrania Microsoftu, ale staram się je omijać (mam na myśli takie pomysły jak Aero, UAC, kafelki czy wstęgi zamiast rozwijalnego menu, drzewo folderów w eksploratorze zaczynające się od pulpitu zamiast od "Mój komputer" itp.)
Paweł, 30 grudnia 2014, 11:44

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.