Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Pro 3 także do zastosowań muzycznych

Surface Pro 3 także do zastosowań muzycznych

Microsoft promował dotychczas Surface Pro 3 jako laptop/tablet dla studentów i profesjonalistów. Teraz firma pragnie zachęcić producentów muzycznych, którzy za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego mogą kontrolować oprogramowanie typu DAW.

"Większość muzyki, jaką słyszymy w samochodzie, w filmach i w naszych urządzeniach, została stworzona przy użyciu mocnego oprogramowania muzycznego - wszechstronnych i konkretnych programów pokroju Pro Tools, Ableton Live, Cubase, Reason, Sibelius czy Finale. Muzycy uwielbiają Surface Pro 3, gdyż wspiera wszelkie narzędzia, pozwalające na tworzenie muzyki, pozostając w formie przenośnej, która umożliwia podróżowanie z nimi, gdziekolwiek chcemy. Mogą pisać pełne partytury dla orkiestry dzięki narzędziu Sibelius, siedząc na strychu, nagrywać wirtualne instrumenty w Abletonie Live, jadąc pociągiem, czy miksować ścieżki w Pro Tools w studio. Surface to potężne mobilne studio muzyczne, które podróżuje z muzykiem wszędzie, gdzie zabierze go muzyka." - pisze Microsoft.

Na powyższym nagraniu zobaczymy, w jaki sposób wykorzystać ekran dotykowy w Surface Pro 3 do operowania w programie Reason 8. Oczywiście lista programów DAW nie zamyka się na powyżej wymienionych przez Microsoft. Użytkownicy ekranów dotykowych mogą także tworzyć w obecnie najpopularniejszym kombajnem studyjnym pod Windows - FL Studio. Powstał nawet portal, dedykowany produkcji muzycznej w Surface Pro 3. Surface Pro Audio dokładnie opisuje i prezentuje, jak wykorzystać możliwości sprzętowe Surface'a w zastosowaniach studyjnych.

Czy producenci zaczną masowo migrować do środowiska Surface? Microsoft ma taką nadzieję, dlatego często podkreśla możliwości dotykowe Surface Pro 3, których brak w popularnych w tej dziedzinie iMacach. Więcej o produkcji muzycznej w Surface Pro 3 znajdziemy także na oficjalnym blogu Surface.

Krzysztof Sulikowski
25 października 2014, 16:11
1 302
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 października 2014, 16:11
1 302
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.