Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Laptop z Windows 7? Wciąż kupisz nowy od HP

Laptop z Windows 7? Wciąż kupisz nowy od HP

Windows 8 wszedł do produkcji już całe dwa lata temu, jednak HP zdaje się tego nie zauważać. Podobną wizję mają też jego klienci, którzy nadal wybierają laptopy z zainstalowanym Windows 7. Kiedy wpiszemy w przeglądarce adres HP.com, na stronie głównej ukaże nam się banner, promujący nową ofertę laptopów z nie tak nowym już systemem operacyjnym.

Dziś możemy już zaryzykować stwierdzenie, że Windows 8 przestaje być dla Microsoftu priorytetem. Z jednej strony Windows 7 cieszy się 50% udziałów na globalnym rynku systemów, z drugiej zaś zbliża się wielkimi krokami kolejna generacja Windowsa. Microsoft przestał już nawet publikować wyniki sprzedaży Windows 8. Sytuację tę wykorzystuje Hewlett-Packard. Na liście najlepiej sprzedających się laptopów producenta niezmiennie królują te z preinstaowanym Windows 7.

HP

Jakby tego było mało, Microsoft zamierza przywrócić menu Start w nadchodzącym Windows 9/Treshold. Dobrze pamiętamy niezadowolenie użytkowników, gdy esencjonalne dla rodziny Windows menu zostało usunięte w ósmej edycji systemu. Windows 7 wciąż posiada ten niewielki szczegół, który dla wielu stanowi kluczowy element interfejsu i decyduje o wyborze systemu. HP dobrze o tym wie, a sprzedaż komputerów z lubianym i dobrze poznanym systemem jest najzwyczajniej bardziej opłacalna.

Jeśli zamierzasz kupić laptopa czy desktopowego PC z Windows 7, lepiej się pospiesz. Cykl dystrybucji OEM dla "Siódemki" dobiega końca 31 października 2014 r. Od tego momentu Windows 7 (w wersjach Home i Ultimate) przestanie być preinstalowany na nowych urządzeniach. Data zakończenia dystrybucji edycji Professional nie została jeszcze podana.

Krzysztof Sulikowski
21 sierpnia 2014, 20:39
5 542
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 sierpnia 2014, 20:39
5 542
OdsłonyKomentarze

HP miałoby nie zauważać Windows 8? Był tu chyba artykuł o tym, jak oni sami powrócili do 7 po zbyt wielkich stratach finansowych.
Arskardekea, 21 sierpnia 2014, 20:54
i bardzo dobrze. W końcu to system jest dla ludzi - nie ludzie dla systemu. Skoro ludzie wolą XP czy win7 to powinno się go sprzedawać a nie wciskać niechciany chłam.
i bar, 23 sierpnia 2014, 09:03
To dalej lataj z maczugą 8.1 jest mega stabilny i posiada szereg nowości których nie ma systemach starych jak 7.
Andreus, 23 sierpnia 2014, 23:07
Wolą ale ograniczeni i przyzwyczajeni do staroci hej.
Andreus, 23 sierpnia 2014, 23:10
Chcę jedynie przypomnieć znawcom nowości iż ich zachwyt niekoniecznie podoba się również dużo większej części społeczeństwa która nie dość że nie ma możliwości przetestować ze względu na zabójczą politykę firmy Microsoft, z której to wynika że nie daj boże najpierw przygotować masowo użytkowników do ich nowego produktu co wiąże się z wprowadzeniem instalacyjnych wersji nowego systemu z możliwością instalacji standardowego wcześniej interfejsu z możliwością zmiany interfejsu na nowy lub powrót do starego w każdym momencie.
TJ, 26 sierpnia 2014, 09:36
Wielcy znawcy nowoczesności !!! Pamiętajcie o tym że wasze widzimisię o systemie operacyjnym nie oznacza że wszyscy muszą chcieć się uczyć od nowa obsługi. Tym bardziej, że jak NIE wszyscy wiemy POMOC ZE STRONY FIRMY MICROSOFT ZESZŁA NA PSY I TO BARDZO DAWNO, NA DOWÓD PROSZĘ ZADZWONIĆ I POPROSIĆ O ROZWIĄZANIE CHOĆBY PROBLEMU Z OBSŁUGĄ SYSTEMU ZE ZMIENIONYM (NP. NIE ROZUMIANYM) INTERFEJSEM. Życzę powodzenia w dociekaniach o pomoc. Jaki efekt będzie tych połączeń mogę od razu podpowiedzieć ŻADEN a takie osoby jak Ja muszą ślęczeć i uczyć obsługi. niczego winnych użytkowników, którzy zapłacili za system operacyjny a Firma Microsoft TYCH WŁAŚNIE UŻYTKOWNIKÓW TOTALNIE OLAŁA. Kończąc dobrym akcentem podpowiem że cieszę się że Firma Microsoft nie odnosi takich sukcesów i życzę aby jej miejsce zajęła Firma bardziej otwarta na klienta, oczywiście Google i również ciągle unowocześniany Android. Najlepszy byłby bojkot MIcrosoftu na rzecz Google ale potentat z Redmont na razie jest za potężny.
TJ, 26 sierpnia 2014, 09:36
Ten "drobny szczegół" jak menu Start nazwał autor - to bardzo istotny i ergonomiczny element systemu pozwalający m. in. na szybki dostęp do zaawansowanych opcji systemu. Moim zdaniem to nie bajery typu kolory ikon mają znaczenie. Znaczenie ma soft który używamy a system ma przede wszystkim nie przeszkadzać w jego używaniu.
Paweł, 31 sierpnia 2014, 10:25
WINDOWS 8 i 10 O KANT D...PY POTŁUC. SIÓDEMKA JEST NAJLEPSZA.OT I CAŁA RECENZJA
marek, 12 kwietnia 2015, 08:03
Niestety tu rządzi ekonomia. Jak w każdej dziedzinie, coś co jest trwałe, jest nieopłacalne. Dawniej sprzęt był solidny, teraz zaraz po sończeniu gwarancji, sprzęt pada. To samo z oprogramowaniem - firma musi zarobić. Mami się społeczeństwo, że musi mieć nowsze, niby lepsze, a dla bardziej opornych, po prostu wycofuje się się z rynku coś, co jest dobre (i w zupełności wystarczające dla wielu osób) wprowadzając "nowości".
ank, 29 października 2015, 22:49
Brawo hp. Wielu mafijnych producentów sprzet dzis robi na 3 lata a środowisko zanieczyszczone jak cholera.
Environment, 20 lipca 2016, 11:17

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.