Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pozostało niecałe pół roku do pierwszej fazy ...

Pozostało niecałe pół roku do pierwszej fazy wygaszania wsparcia Windows 7

Windows 7 bywa nazywany "drugim Windows XP". System nie tylko zyskał ogromną popularność i uznanie użytkowników, ale też został wybrany przez wiele firm po tym, jak Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla 13-letniego XP. Jednak i na "Siódemkę" przyszła pora...

Dobra wiadomość dla użytkowników Windows 7 jest taka, że zakończenie "mainstreamowego" wsparcia nie zakończy całkowicie życia systemu, a Microsoft nadal będzie dostarczał aktualizacji bezpieczeństwa. Typowa, pierwsza faza końca wsparcia ma miejsce 5 lat po premierze, a kolejne 5 lat będzie stanowić fazę wsparcia rozszerzonego. Właśnie owa faza rozpocznie się w styczniu, gwarantując dalsze bezpieczeństwo komputerów z Windows 7.

Windows 7. Źródło: http://blog.mattatobin.com

Ci, którzy do końca pozostali przy Windows XP z pewnością pamiętają, że jego cykl życia został przedłużony. Być może w podobnej sytuacji znajdą się użytkownicy Windows 7, którym Microsoft da więcej czasu na migrację do nowocześniejszego środowiska. Jest to jednak problem na tyle odległy w czasie, że w obecnej sytuacji - gdy Windows 7 znajduje się w "średnim wieku" - jego użytkownicy nie muszą się nim przejmować.

Przejście w kolejną fazę zwykle dotyka jedynie określonych firm, które mogą potrzebować spersonalizowanych funkcji systemowych. Indywidualni konsumenci nie mają powodów do zmartwień. Nadal, przez co najmniej 5 najbliższych lat będą oni otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa, zapewniające bezpieczeństwo systemu.

Krzysztof Sulikowski
9 lipca 2014, 09:18
4 931
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 lipca 2014, 09:18
4 931
Odsłony



Komentarze

To tak się zmusza do przejścia na 8 nieładnie MS nieładnie
Dabronik, 9 lipca 2014, 13:42
Bardzo nieładnie, ale takie działania mogą być gwoździem do trumienki na przyszłość, dla szacownego amerykańskiego microsoftu, bowiem coraz więcej rozczarowanych i wkurzonych samowolką tejże korporacji użytkowników myśli o przesiadce na Linuksa. Jeśli win 9 nie będzie normalnym systemem, bez przymuszania ludzi do chmury, z możliwością miania normalnego pulpitu, to wybiorę właśnie Linuksa, myślę, że wiele, bardzo wiele osób o tym myśli.
wojciech, 9 lipca 2014, 16:44
Rozszerzone wsparcie (extended support) będzie oferowane jeszcze przez co najmniej pięć lat, choć myślę, że i tak zostanie przedłużone. Win7 jeszcze przez wiele lat będzie stabilnym i bezpiecznym systemem.
Krzysztof Sulikowski, 9 lipca 2014, 17:26
Czyli wszystko normalnie, tak miało być i jest. Nie rozumiem płaczu z tego powodu, 10 lat wsparcia to naprawdę dużo czasu (a zwłaszcza w branży IT).
Moleto, 10 lipca 2014, 00:39
@wojciech Nikt normalny nie myśli o przesiadce na Linuksa. Tylko gimbusy oraz informatycy. Ja nie wiem, czy nie może być nawet jednego tematu, żeby jakiś gimbus nie wyjechał z czymś o linuksie? Już się niedobrze robi.
Miro, 13 lipca 2014, 01:32
Jak się nic nie zmieni z systemami Windows i nadal będzie taki chłam jak do tej pory te wydanie Windows 8 i 8.1 , to nic innego tylko na Linuxa trzeba się przesiąść i to jest najlepsza alternatywa gdyż pobrać można za darmo i korzystać z pełnej oferty a nie płacić krocie za to co się nie nadaje do użytku domowego tylko do biura .
marekszym, 14 lipca 2014, 08:26
Zobaczcie, nikt nie wnika w bebechy systemu bo to jest dla fachowców. Dla normalnych userów liczy się ERGONOMIA. A ta pozostawia wiele do życzenia. Począwszy od W95 a skończywszy na W7 Microsoft rzeczywiście pracował nad ergonomią. W przypadku W8 zasugerował się matriksem (machanie łapami przed ekranem) i urządzeniami typu tablet (podobna technika). Tak jak w przypadku tabletów ma to uzasadnienie, tak w przypadku urządzeń "wielkoekranowych" czyli komputerów stacjonarnych i laptopów to strzał w kolano. Zrobiło się tyle szumu że durny by nie pojął że coś jest nie tak.
Paweł, 16 lipca 2014, 09:22
Chciałbym dorzucić kilka słow odnośnie ergonomii. Mimo że pracuję w IT od wind 3.11, na różnych szczeblach, oraz mimo że mam kasę na zakup nowych systemów, to jednak nie zdecyduję się na taki krok. Ostatnio kupiłem 7-kę PRO BOX i mógłbym teraz ósemkę kupić, jednak nie zrobię tego, ponieważ dla mnie liczy się ERGONOMIA. Nie interesuje mnie bełkot specjalistów od web-uaja, juzer eksperiensa, bo sam mialem stycznosc z takimi ludźmi z mega korporacji (coś pokroju Nokia) i musze powiedziec, że te osoby często nie posiadają żadnego zmysłu, często godza się na dupne rozwiązania, bo...bo chcą mieć pracę, zabłysnąć, bo mają takie wysokie stanowisko. Summa Summarum, oni mają kasę, my tandetne niepraktyzne GUI - nawet Explorator Windows w 7-ce mi już nie pasuje - tu skacze, to się coś rozwija, przeskakuje, ech....wróciłem (chyba na dobre) do xfce....