Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft jednak romansuje z Androidem

Microsoft jednak romansuje z Androidem

Informacja dotycząca wspólnych prac Nokii i Microsoftu nad smartfonem z serii X była niemałym zaskoczeniem dla fanów Windows Phone. Opracowywane urządzenie miało bowiem być domyślnie wyposażone w system Android. Sukces Nokii X spowodował, że Microsoft zdecydował się kontynuować rozwój projektu.

Decyzja giganta nie może dziwić, urządzenia cechujące się niską ceną, prostotą, ciekawym wyglądem i szybkim działaniem, przypadły do gustu wielu osobom. Nokia X jest kierowana głównie do ludzi, którzy cenią założenia interfejsu Modern UI oraz korzystają z usług Microsoftu, a jednocześnie nie są gotowe wydać sporej sumy pieniędzy na sprzęt wyposażony w Windows Phone. Należy zaznaczyć, że Android użyty w serii X nie posiada domyślnie zainstalowanych usług Google. Zamiast Google Play można w nim znaleźć sklepik z aplikacjami Microsoftu i Nokii, np. Bing, Outlook, Here Maps. Oczywiście specyfika Androida pozwala na doinstalowanie usług internetowego giganta.

Microsoft wielokrotnie zaznaczał, że rynek urządzeń z najniższej półki jest dla firmy bardzo ważny. Koncern najpierw chce umocnić swoją pozycję właśnie w tym segmencie, aby następnie kontynuować podbój rynku droższych smartfonów. Trzeba przyznać, że strategia firmy się sprawdza, widać to choćby po sukcesie Nokii Lumii 520.

Piotr Maciejko
21 maja 2014, 16:56
1 778
Odsłony
Piotr Maciejko
21 maja 2014, 16:56
1 778
OdsłonyKomentarze

I tak MS nie będzie promował pełnego Androida na smartkach, tylko swój mocno pogięty, powód straci za dużo kasyyyy, a Goggle Play to gigant w aplikacjach oraz to, że sprzęt MS by Nokia jest po prostu za słaby . Właśnie poczyniłem pierwszy krok do opuszczenia SM, przesiadłem się z poczciwego symbiana S60 na Andka, to była konieczność.
cendre, 25 maja 2014, 10:02

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.