Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nokia z Androidem oficjalnie już w tym miesią...

Nokia z Androidem oficjalnie już w tym miesiącu

Nokia X - od miesięcy znana pod kryptonimem Normandy - to pierwszy smartfon fińskiego producenta z Androidem na pokładzie. Urządzenie ujrzy światło dzienne jeszcze przed przejęciem Nokii przez Microsoft. Według najświeższych doniesień, Nokia X zadebiutuje już pod koniec obecnego miesiąca na konferencji Mobile World Congress.

Informację opublikował The Wall Street Journal, powołując się na swoje źródła. Nokia ma zaskoczyć wszystkich 24 lutego w Barcelonie, podczas swojego wystąpienia na konferencji Mobile World Congress. Jak wcześniej pisaliśmy, Finowie wystosowali oficjalne zaproszenia na konferencję, odwołujące się do designu Nokii X. Sam smartfon ma być jednak niespodzianką.

Nokia X

O projekcie Normandy mówi się od miesięcy, a kolejne wycieki z biegiem czasu ukazywały coraz więcej szczegółów technicznych urządzenia. Nokia X nawiązuje do linii Asha, lecz tym razem zamiast Nokia OS, producent zaimplementował w smartfonie zmodyfikowaną wersję Androida. Podczas gdy Windows Phone święci triumfy na coraz mocniejszych wersjach Lumii, jego wydajność znacznie maleje na słabszych smartfonach z niższej półki. Android w Nokii X nie będzie jednak taki sam, jak w przypadku Samsunga Galaxy czy tabletów Nexus. System będzie oparty na AOSP (Android Open Source Project), podobnie jak w tabletach Kindle. Interfejs ma znacznie różnić się od typowego Androida, a usługi Google nie będą w nim promowane. Nokia zamierza na pierwszym miejscu postawić swój własny App Store oraz dołączyć do systemu natywne narzędzia.

Nokia X wraz z Lumią Icon będą najprawdopodobniej ostatnimi projektami fińskiego producenta. Mobilny oddział Nokii zostaje włączony do Microsoftu, a finału tej transakcji mamy spodziewać się w najbliższym czasie. Ciekawi nas, czy Gigant z Redmond wykaże się pragmatyzmem i poprze produkcję smartfona z konkurencyjnym systemem.

Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2014, 21:52
1 571
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2014, 21:52
1 571
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.