Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface podwoił wyniki sprzedaży

Surface podwoił wyniki sprzedaży

Tablety Surface cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Nadal nie znamy dokładnej liczby jednostek, które trafiły do rąk użytkowników, mimo to Microsoft przedstawił sprawozdanie finansowe, które mówi jasno: sprzedaż tabletów została podwojona, a w ciągu dwóch ostatnich miesięcy sprzedano ich więcej, niż przez siedem miesięcy ubiegłego roku.

Jak niedawno pisaliśmy, możliwość zakupu Surface 2 w pewnych okresach graniczyła z cudem. Jak się okazuje, problemy z dostępnością faktycznie wynikały z tak dużego zainteresowania wśród klientów, że producent nie nadążał z ich dostawą. Dziś Microsoft opublikował sprawozdanie z ostatniego kwartału fiskalnego 2013 roku. Sprzedaż tabletów linii Surface w okresie od listopada do końca grudnia przyniosła firmie 893 mln dolarów zysku. To ponad dwa razy więcej, niż w poprzednim kwartale, w którym przychody ze sprzedaży Surface'ów wyniosły 400 mln dolarów. Dla porównania: w okresie od października 2012 r. do czerwca 2013 r. sprzedaż tabletów przyniosła gigantowi z Redmond "jedynie" 853 miliony dolarów.

Surface Pro 2 - źródło: pcworld.com

Możemy się tylko domyślać, jak wyglądałaby sprzedaż tabletów Microsoftu, gdyby nie kłopoty z produkcją i dostawą w ostatnich miesiącach. Jak wspominaliśmy wcześniej, Microsoft i inni sprzedawcy borykali się z niedostępnością towaru na półkach, odkąd w październiku ruszyła sprzedaż Surface 2 i Surface Pro 2. Sytuacja na rynkach zagranicznych również nie była kolorowa. W Polsce jedynie kilku sprzedawców posiadało w swojej ofercie najnowsze tablety, sprowadzone z USA. Na dzień dzisiejszy Microsoft Store ma w asortymencie jedynie Surface 2 32GB i Surface Pro 2 128GB. Pozostałe cztery modele są tymczasowo niedostępne.

Podwojone zyski ze sprzedaży drugiej odsłony Surface'a mają się jednak nijak do kosztów, związanych z promocją, rozwojem i produkcją tabletu. Surface kosztował Microsoft w ostatnim kwartale 932 miliony dolarów, a więc firma jest póki co stratna. Jeżeli problem z dostępnością tabletu w sklepach Microsoftu nie zostanie rozwiązany, Surface 2 może okazać się finansową klapą.

Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2014, 20:51
2 052
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 stycznia 2014, 20:51
2 052
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.